Jak wcześniej ogłoszono, Sting: My Songs powróci do Polski tego lata na wyjątkowy koncert na PGE Narodowym w Warszawie 25 lipca. Dziś Cherrytree Music Company i Live Nation potwierdziły, że Anna Maria Jopek będzie gościem specjalnym występującym przed Stingiem.
My Songs to nie pierwsze spotkanie Stinga i Anny Marii Jopek na scenie, w 2010 roku wokalistka wystąpiła przed koncertem w Poznaniu na trasie „Symphonicity”. Natomiast w 2016 roku miała okazję otworzyć noworoczny koncert Stinga w Sali Koncertowej CKK Jordanki w Toruniu, podczas którego wykonali wspólnie utwór „Fragile”.
Mój występ ze Stingiem był spontaniczny. Z radości i wzruszenia pocałowałam go w rękę. Ta scena jest na filmie w sieci i kiedy ją widzę, myślę, że powtórzyłabym ją ilekroć mogłabym spotkać Stinga. Ustanowił język w muzyce, w którym i ja mogę dziś komunikować. Miał talent, odwagę i gust stworzyć fuzję tylu istotnych i pozornie nieprzystających w muzyce ścieżek. Jest dla mnie źródłem niewyczerpanej inspiracji - od prostoty i doskonałości prowadzenia frazy w śpiewie po doskonałość kompozycji. No i gdyby nie Sting być może nie kochałabym tak szaleńczo Brandforda Marsalisa, czy Mino Cinelu, z którymi nagrałam mój kolejny album “Ulotne”
mówi artystka.
Koncert Sting: My Songs jest żywiołowym i dynamicznym wydarzeniem, skupiającym się na najbardziej kochanych przez fanów utworach napisanych przez Artystę i obejmującym twórczość siedemnastokrotnego zwycięzcy Grammy, zarówno solową, jak również jako członka zespołu The Police. Okrzyknięty „mistrzowskim występem od początku do końca” koncert „zabiera fanów w muzyczną podróż w czasie” z hitami takimi jak „Fields of Gold”,„Shape of my Heart”,„Roxanne” i „Demolition Man”, gwarantującymi niezapomniane show.” Fani będą również mieli okazję usłyszeć takie przeboje jak „Englishman in New York”, „Every Breath You Take”, “Roxanne”, czy “Message In A Bottle”, które Artysta zaśpiewa w towarzystwie elektryzującego zespołu rockowego w składzie: Dominic Miller (gitara), Josh Freese (perkusja), Rufus Miller (gitara), Kevon Webster (keyboard), Shane Sager (harmonijka) oraz Melissa Musique i Gene Noble (chórki).
ANNA MARIA JOPEK - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Mając zaledwie 12 lat zadebiutowała jako pianistka w cyklu koncertów dla dzieci w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Debiut wokalny Anny Marii Jopek miał miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk “Słowiański Bazar” w Witebsku na Białorusi, gdzie otrzymała nagrodę osobiście przyznaną jej przez Michela Legranda przewodniczącego jury festiwalu). Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą oraz Wojciechem Młynarskim, a na światowych scenach występowała z takimi osobistościami jak: Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, wśród których są: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Hollywood Bowl w Los Angeles, Royal Festival Hall w Londynie, Hamer Hall w Melbourne, Blue Note Tokyo oraz opery: w Tokio i Tel Awiwie. Nagrywała w londyńskich studiach: Real World Studios Petera Gabriela i legendarnym Abbey Road oraz The Power Station na Manhattanie. Zdobyła liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie. Od kilku ostatnich lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w Teatrze Starym w Lublinie w spektaklu „Czas Kobiety” w reżyserii prof. Leszka Mądzika, dla którego współkomponowała muzykę z Robertem Kubiszynem. W 2014 podjęła współpracę z międzynarodową grupą Teatr Pieśń Kozła, wstępując na Fringe Festival w rzedstawieniu "Return to the Voice". Wspominany spektakl dostrzegł twórca serialu „Wikingowie” Michael Hirst. Jopek występuje w jednym z odcinków serialu Ostatnia płyta pt. „Ulotne” nagrana wspólnie z Branfordem Marsalistem uzyskała status platynowej. Wiosną 2020 r. Anna Maria Jopek wraz z 10-cio osobowym zespołem wyruszy w premierową trasę koncertową „Przestworza” . www.annamariajopek.pl